مبعث رسول گرامی اسلام (ص) مبارک باد

روز ۲۷ رجب سال چهلم عام الفیل برابر با سال ۶۱۰ میلادی، «بعثت» که به معنی رستاخیز معنوی و انقلاب در همه‏‌ی امور است، با برگزیده شدن حضرت محمد (ص) به مقام رسالت، و آغاز نزول قرآن کریم آغاز شد.

کلمه‌ی بعثت به معنای «برانگیخته شدن» بوده و در اصطلاح به مفهوم فرستاده شدن انسانی از سوی خداوند متعال برای هدایت دیگران می باشد.

حضرت محمد(ص) قبل از بعثت، در بعضی از اوقات برای تفکر و عبادت به غار حرا در کوهی واقع در شمال مکه پناه می برد تا اینکه یک روز فرشته‏ وحی، جبرئیل امین، بر آن حضرت نازل شد و به آن حضرت بشارت نبوت و رسالت داد. و این‌چنین آغاز اسلام و شروع بعثت با نام خدا، خواندن، قلم، قیام، هشدار، پاکی و اخلاص و بزرگداشت خدا شروع شد.
بیست وهفتم رجب، عید سعید مبعث پیامبر اکرم (ص) منشاء تحولات انسانی، معنوی، فرهنگی، علمی و وحدت بوده و توحید، معنویت، عدالت و کرامت انسانی به ارمغان آورد. و با بعثت حضرت محمد (ص) برجسته‌‌ترین و شریف‌‌ترین مفاهیم و ارزش‌های انسانی متولد شد.

اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِی خَلَقَ

وبلاگ چاپارخانه ضمن تبریک این عید فرخنده‌ی اسلامی به عموم اهالی روستا، برای همه آرزوی سلامتی و موفقیت زیر سایه‎ی الطاف رسول گرامی اسلام را داشته و امیدواریم با در پیش گرفتن رهنمودهای آن حضرت، بنده‌ی شایته‌ای برای خداوند و سزاوار مسلمانی او باشیم؛ انشاالله...